Veronika Casková - All Stretch Sport Clothes.

Moje práce je můj koníček. Kostýmy ode mě mají vlastní příběh, který nekončí předáním zákaznici. Se zákaznicí pak prožívám každou soutěž, vystoupení nebo trénink, protože se cítím být součástí.

Kdo je Veronika Casková?

Moje cesta k tvorbě v oblasti sportovních kostýmů

Absolvovala jsem Střední průmyslovou školu textilní se zaměřením na návrhářství a modelářství oděvů. Pak jsem šla zdokonalit své krejčovské umění na odborné učiliště v oboru dámská krejčová.

K šití jsem se dostala ale až později. Šila jsem taneční šaty pro jednu firmu, a tam jsem získala určitou praxi v práci s pružnýmy materiály. 

Vznik All Stretch Sport Clothes

Jednou mě oslovila kamarádka, která dělala (pro mě zatím neznámý) poledance, jestli bych jí neušila kostým. Jelikož jsem měla nějaké zkušenosti s pružnýmy materiály, kostým jsme společně vytvořily. To byl začátek mé cesty

Práce se strečovýmy materiály vyžaduje určitou praxi, proto ne každý z nich dokáže něco vyrobit.     K práci s nimi je nutné mít speciální vybavení, nestačí obyčejný stroj. 

Přesto jsem si vybrala toto zaměření a protože jsem dříve dělala gymnastiku, je mi to velmi blízké. Dokážu se do mých klientek lépe vcítit, protože vím, jaké to je, pokud vám něco nesedí. Kostým by se měl stát vaší druhou kůží a neměl by vás rozptylovat, abyste se mohli soustředit na váš výkon

Ráda vkládám do své práce něco víc. Od ostatních výrobců se odlišuji technikami jako je barvení látek, ruční malování, nebo airbrush. 

Má práce nekončí tím, že dodám kostým. Se zákaznicí pak prožívám každou soutěž, vystoupení nebo trénink, protože se cítím být součástí.